Takip Et

Dünya

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs nedeniyle 3 bin 110 kişi hayatını kaybetti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Sekreteri Tedros Adhanom, dünya genelinde koronavirüs salgınından kaynaklı 3 bin 110 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Genel Sekreteri Tedros Adhanom, Cenevre’deki merkezlerinde koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Koronivürüs vakasını tespit etmenin en etkin yolunun antikor sayımı yapmak olduğunu kaydeden Adhanom, grip ve koronavirüsü karşılaştırarak, “Influenza (grip) olanlar hastalanmadan öncede hastalığı yayarlar. Koronavirüste durum bu değil gibi duruyor” dedi. 

48 ülkede tespit edildi

Adhanom, “Dünyada birçok insan dönemsel grip virüs türlerine karşı bağışıklık geliştirmiştir. Koronavirüs ise yeni bir virüs” dedi. Adhanom, koronavirüsün diğer virüsler gibi tedavi edilemeyeceğini belirtti. 

Koronavirüsle ilgili resmi rakamlar da paylaşan Adhanom, dünyada 90 bin 893 doğrulanmış vaka bulunduğunu ve 3 bin 110 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Adhanom, 48 ülkede koronavirüs vakasının görüldüğünü ve 122 ülkede henüz bu vakaya rastlanmadığını dile getirdi.  

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler