Takip Et

Dünya

Dünya basınından İstanbul Seçimleri

Dünya basınında öne çıkan gazete ve medya kuruluşlarının İstanbul seçimlerine dair haberleri ve haberleri duyurma biçimlerini sizler için derledik

İstanbul’da tekrarlanan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ikinci defa Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. YSK verilerine göre 800.000 oy farkı ile rakibi olan Binali Yıldırım’a tartışma bırakmaksızın bir galibiyet elde etti. Peki İstanbul Seçimlerini dünyada ki basın nasıl gördü ve haberleştirdi.

The New York Times: İki Ay Sonra İkinci Yenilgi

Türkiye Cumhurbaşkanı yeniden yapılan İstanbul seçimlerinde ağır yenilgiye uğramış görünüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan siyasi kariyerinin en büyük yenilgisiyle karşı karşıya çünkü kendi partisinin adayı yenilenen İstanbul seçimlerinde yenilgiyi kabul etti.

The Guardian: Erdoğan İçin Sonuçlar Dramatik Olacak

Erdoğan’ın partisi yenilenen İstanbul belediye başkanlığı seçiminde yenilgiye uğradı. AKP’nin, CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na kaybetmesi cumhurbaşkanı için utanç.

Washington Post: Muhalefet Adayı, Erdoğan’ı Başarısızlığa Uğrattı

Muhalefet adayı yeniden yapılan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandı, Erdoğan’ın iktidar partisi başarısızlık yaşadı

Muhalefet partisi adayı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin güçlü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidar partisinin elinde tutulması yönündeki kararlılığına rağmen, İstanbul belediye başkanlığı yarışında ikinci bir zafer kazandı.

BBC: İktidar Partisi İstanbul’u Kaybediyor

Türkiye’nin iktidar partisi, tekrar yapılan belediye başkanlığı seçiminin ardından kritik şehir İstanbul’u kaybediyor.

CNN International: Erdoğan’a darbe İndirildi

İstanbul’da yenilenen seçimlerin galibi Erdoğan’a darbe indirerek muhalefet oldu.Türkiye’deki muhalefet partisi, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’da yenilenen belediye başkanlığı seçimlerini kazanmış görünüyor. Sonuçlar onaylandığında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a darbe indirebilir.

Le Monde: Erdoğan İçin Büyük Başarısızlık

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adayı İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde yenilgisini kabul etti.

Türkiye’nin en zengin ve en kalabalık şehri İstanbul’un kaybı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ciddi bir başarısızlık.

Die Welt: Erdoğan İçin Fiyasko

Bu Haziran akşamı Erdoğan döneminin sonu başlıyor. Erdoğan için seçim fiyaskosu, İmamoğlu zaferine “yeni bir başlangıç” diyor.

La Repubblica: Muhalefet Erdoğan’ı Yendi

Türkiye’de muhalefet Erdoğan’ı yenip İstanbul’u fethetti: İmamoğlu belediye başkanı

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler