Takip Et

Güncel

DTP eski Genel Başkanı Nurettin Demirtaş için, Kırmızı Bülten talebi

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, DTP eski Genel Başkanı olan Nurettin Demirtaş hakkında “Kırmızı Bülten” çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na talepte bulundu

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, DTP eski Genel Başkanı olan Nurettin Demirtaş hakkında “Kırmızı Bülten” çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na talepte bulundu.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) eski Genel Başkanı olan Nurettin Demirtaş hakkında yargılandığı mahkeme tarafından “Kırmızı Bülten” çıkarılarak aranması için Adalet Bakanlığı’na başvuru yapıldı. Hakkında 2016 yılında “örgüt üyeliği” iddiasıyla Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava kapsamında yargılanan Nurettin Demirtaş’ın 20 Eylül’de görülmesi gerek duruşması, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 1 Haziran 2018 tarihli gönderdiği yazısına istinaden resen celse açılarak görüldü.

Başsavcılığın yazısı üzerine erkene alınarak 28 Haziran’da görülen duruşmada Nurettin Demirtaş hakkında ‘Kırmızı Bülten’ çıkarılmasına karar verildi.

Mahkeme, aldığı bu karar doğrultusunda Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. Nurettin Demirtaş adına hazırlanan ‘Kırmızı Bülten’ formunda, kendisine yöneltilen suçlamalara yer verildi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler