Connect with us

Güncel

DSG: Teknolojik üstünlüğe karşın ilerleyemiyorlar

DSG Efrin Komutanlığı bir açıklama yaparak, “İşgalci güçlerin sınır bölgelerinde girdikleri tüm noktaları temizleyeceğiz” dedi

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Efrin Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, TSK-ÖSO güçlerinin yasaklanmış silahlar kullandığı, sivilleri katlettiği ancak buna rağmen ilerleme kaydedemediği ifade edildi.

Açıklamada “Güçlerimizin işgalci Türk ordusu ve ona bağlı olan El-Kaide çetelerine karşı direnişi 15’inci gününe girdi. Tüm dünya, işgalci Türk devleti ve ona bağlı çetelerin yüksek bir teknolojiyle işgal etmeye çalıştığı Efrîn’de, savaşçılarımızın göstermiş olduğu direniş ve kahramanlığa şahitlik ediyor. Bu başarımız, direniş mevzilerinde bulunan savaşçılarımızın moralini daha da yükseltiyor. Bedeli her ne kadar ağır olursa olsun, halkımızın ve topraklarımızın savunmasını yapacağız.” denildi.

Tüm teknolojiyi kullanıyor ancak ilerleyemiyorlar

Direnişin işgalci güçler tamamen temizlenene kadar devam edeceğini belirten DSG, “Ülke toprakları şimdi şehitlerimizin kanıyla sulanıyor. Bölgedeki halkımız, savaşçılarla omuz omuza ve bu müthiş bir direniş tablosu açığa çıkarıyor. İşgalci ordu tanklarla ve uçaklarla saldırdığı halde, direniş tüm kahramanlığıyla devam ediyor. İşgalci ordunun vahşi saldırıları sonucu yüzlerce sivil yurttaş ve onlarca savaşçımız şehit düştü, yaralandı.

İşgalci Tük ordusu tüm yasaklanmış silahlar dahil elinde bulunan tüm teknolojiyi kullanmaktadır. Bu kadar teknik üstünlüğe rağmen Efrîn’in göstermiş olduğu direniş karşısında şaşırmış durumda. Savaşçılarımızın ve halkımızın moralini bozamıyor. Tam aksine savaşçılarımızdan ağır darbeler alıyor. Yüzlerce teröristleri öldürüldü ve yaralandı. Yine birçok askeri araçları savaşçılarımızın hedefi oldu ve imha edildi.” dedi

“İşgal altındaki tüm noktaları temizleyeceğiz”

DSG açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi; “Sınır bölgelerinde içine girmiş oldukları tüm noktaları bu çetelerden temizleyeceğimizi, uçak ve tanklarına karşı da direnişimizi yükselteceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

İşgalci Türk ordusu ve ona bağlı çetelerle güçlerimiz arasında aşağıda belirttiğimiz noktalarda çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Bu yerlerin özgürleştirilmesi için ısrarımızı ve kararlılığımızı sürdüreceğiz.

Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgeler:

Bilbilê ilçesine bağlı Şingêlê, Bêkê, Elîkera, Zehrê, Qurnê, Baliya, Ebûdanê, Kurdo, Qestelê köyleri, Reco ilçesine bağlı Memala, Umera, Elbîskê, Edema köyleri, Şiyê ilçesine bağlı Alkana ve Xelîl köyleri.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel