Takip Et

Güncel

Dördüncü kez kansere yakalanan Neslican Tay yaşamını yitirdi

Bir bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Neslican Tay, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Bir bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Neslican Tay, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Tay, dördüncü kez yakalandığı kanser nedeniyle 15 Eylül günü durumunun ağırlaşması üzerine Medipol Mega Üniversite Hastanesinin yoğun bakım ünitesine alındı.

Medipol Mega Üniversite Hastanesinden bu akşam yapılan açıklamada, “Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği ‘yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör’e bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20 Eylül 2019 saat 22.20’de kendisini kaybettik. Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine sabırlar dileriz” denildi.

Kendisine “Demir Kadın” diyordu

Kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele ile tanınan ve sosyal medya fenomeni olan Neslican Tay, kanseri üç kez yenmeyi başardı.

Fen lisesi mezunu olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı.

Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve  Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji okuyordu.

 2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine “Demir Kadın” diyen Neslican Tay, Ayşe Arman’a verdiği röportajda “Bacağım yok ama yaşam sevincim var!” , “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!” demişti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler