Takip Et

Emek

Doğa Koleji’nde çalışan öğretmenlerden boykot

Doğa Koleji öğretmenleri uzun süredir alamadıkları maaşları için bugün dersleri boykot ettiler

Doğa Koleji’nde çalışan ve ücreti uzun süredir ödenmeyen bir öğretmen, “Öğretmenlerin aylardır süren maaş mağduriyetleri konusunda seslerini duyurmak için eyleme geçecekleri gün olarak 4 Aralık 2019 günü belirlenmiştir. Bugün itibari ile kendilerine söz verilen sürenin bir kez daha sonuna gelindiği için yarın itibari ile derslere girmeme boykotunun başlatılması planlanıyor. Bugünden itibaren sabredilmesini isteyecekleri fazladan 1 saat dahi planlanan eylemi kırmaya yönelik bir oyalama girişimi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Satış iddiaları

Sosyal medyadan da konuyu paylaşan ve binlerce kişiden destek alan öğretmenler kolejin Süzer Grubu’na satılacağı haberinin kurumda dolaştığını aktardı.

Veliler de öğretmenlerin yanında

Bazı kampüslerin velileri de öğretmenlerine sahip çıkarak kolej yönetimine karşı bir araya geliyor. Her gün yeni bir iddiayla gündeme gelen okulda verilen hiçbir sözün tutulmadığını belirten öğretmenler, maaş ödemeleri için verilen son 10 günlük sürenin dolmak üzere olduğunu ve hala ödemelerini alamadıklarını aktarıyor.

Velilerin whatsapp grubunda paylaşılan yazı ise şöyle:

“Sevgili veliler, hepinizinde bildiği üzere doğa kolejlerinin tümünde öğretmenler toplu olarak maaşlarını alamadıkları için bugün itibariyle derslere girmeme kararı aldılar. ve bu durumda bizlerde öğretmenler kadar mağdur olmuş durumdayız. Devletin yaşanan bu mağduriyeti duyması için yarın öğretmenlerimiz saat 10:00 da basın açıklaması yapacaklar. Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşları da orada olacaklar. Bizim dışımızdaki diğer sınıfların velileri de basın açıklaması esnasında orada hazır bulunacaklar. Sizlerden ricam çocuklarımızın yaşadığı şu olumsuz süreçte en azından sesimizi duyurmamız, mağduriyetimizin görülmesi açısından yarın sabah saat 9:30 Topkapı Doğa Koleji önünde 4-a sınıfının velileri olarak çocuklarımızın mağduriyeti adına orada hazır bulunmanızdır”

Ne olmuştu? 

Doğa Koleji öğretmenlerinin 2018 yılının ortasından bugüne kadar sürekli düzensiz şekilde maaş aldığı gündeme taşınmış ve yaşanan bu olaylar artarak devam etmişti. Kolejde, geçen dönem işten çıkarılan mağdur öğretmenlerin ağustos ayı maaşlarının hala yatmadığı ve devam eden öğretmenlerin ise dönem başında almaları gereken maaşlarını hala alamadıkları biliniyor

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler