Connect with us

Güncel

DKP: Efrin devrimci sathı koruma savaşıdır

DKP, Efrin savaşına ilişkin bir açıklama yaparak ‘Devrimci Direniş Birlikleri’ oluşturma çağrısında bulundu

DKP, Efrin işgal girişimine ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, “Türkiye’nin bütün kentlerinde hazırlıklarımızla, olanaklarımızla ilhak savaşına karşı ‘Direniş Birlikleri’nin oluşması için tüm desteğimizi vereceğiz. Tüm sosyalist ve devrimci çevreleri her alanda Devrimci Direniş Birlikleri oluşturmaya çağırıyoruz.” dedi.

Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) açıklamasında Efrin’e yönelik saldırıyı işgal ve ilhak olarak adlandırarak, “Erdoğan yalnızca Türkiye tarafında çözülmekte olan devlet sınıflarını temsilen savaşmıyor, aynı zamanda bütün dünya ve Ortadoğu gerici rejimleri adına da savaşıyor” dedi.

Efrin devrimci sathı koruma savaşıdır

Efrin savaşının Kürtleri sömürgeleştirme savaşının bir parçası olduğunun altını çizen DKP açıklamasına şöyle devam etti; “Bu yüzden Efrin’de verilen devrimci direniş savaşı bir devrimci sathı koruma savaşıdır.”

“Savaşa hayır” sloganına “savaşan güçlerin karakterini aynılaştırdığı” gerekçesiyle karşı çıkan Devrimci Komünarlar Partisi, şöyle devam etti: “Efrin’i savunmak bir devrimi savunmaktır. Erdoğan’da temsilini bulan devlet çetelerinin ilhak girişimi, özgürce yaşama arzusunun sınırın öbür tarafına geçmesini engelleme ve boğma girişimidir. Türkiye demokratlarına ilericilerine, sosyalistlerine düşen görev; ‘savaşa hayır’ demek değil, Efrin’de başlayan devrimci cüret ve dalgayı Türkiye’nin içine taşımaktır. Efrin’i bir ‘toprak parçası’ olarak ‘mağdur’luk üzerinden değil, devrim olarak sahiplenmektir, devrimden yana olmaktır.”

Direniş Birlikleri oluşturma çağrısı

Açıklamada son olarak şu çağrıya yer verildi;

“Biz Devrimci Komünarlar Partisi olarak Efrin devrimini satıhda savunuyoruz. Savaşçılarımız yaralanıyor ve şehit düşüyor. Türkiye’nin bütün kentlerinde hazırlıklarımızla, olanaklarımızla ilhak savaşına karşı ‘Direniş Birlikleri’nin oluşması için tüm desteğimizi vereceğiz. Tüm sosyalist ve devrimci çevreleri her alanda Devrimci Direniş Birlikleri oluşturmaya çağırıyoruz. Şimdi cesaret, özgüven ve cüret zamanı. Şimdi her alanı, devrimci direniş alanına çevirme zamanı. Şimdi zaman; devlet çetesinin ilhak savaşını devrimci bir savaşla karşılama zamanı. Biz kazanacağız!”

 

Günün Haberleri

More in Güncel