Connect with us

Güncel

DKP/Birlik Merkez Komite üyesi Özge Aydın yaşamını yitirdi

Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik yayınladığı açıklama ile MK üyesi Özge Aydın’ın yaşamını yitirdiğini duyurdu

Devrimci Komünarlar Partisi/Birlik yayınladığı açıklama ile MK üyesi Özge Aydın (Ceren Güneş)’in TC devletinin saldırılarına karşı Serakaniye-Til Temir hattındaki savaş mevzilerinde direnirken, 3 Kasım 2019’da ölümsüzleştiğini duyurdu.

Açıklamada ”Ceren Güneş (Özge Aydın) , MLKP savaşçısı Demhat (Kerem Pehlivan) ile birlikte kurulu düzeninin faşist işgal hamlesine karşı; Türkiye halklarının, yalnız işgalin ve yağmacılığın destekçilerinden ibaret olmadığını göstermiş, halkların özgürlük ve kardeşlik değerlerinin bayrağı olmuştur” denildi.

Devamında ”Ceren Güneş yoldaş, Muğla’da, Türk bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Hiçbir devrimci eylemden kendini sakınmadan, Hacettepe Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kısa bir süre doktor olarak görev yaptı. Aynı dönemde Suriye’yi kana bulayan cihatçı katiller, devlet kontrolünde, Türkiye’nin her yerinde Suruç, Ankara, Antep ve diğer katliamlarına hazırlanırken, Ceren yoldaşımız bu katil çetelerin Türkiye’deki bir karargâhının imha edildiği bir eylemi gerçekleştirdi. Emperyalizmin ve Türk sömürgeciliğinin güdümündeki çetelerin, Rojava’yı ateş cehennemine çevirdiği günlerde, tereddüt etmeden safını belirleyip, Rojava’ya giriş yaptı” ifadelerine yer verildi.

Günün Haberleri

More in Güncel