Takip Et

Güncel

Diyarbakır’da zırhlı aracın ezdiği Efe’nin dedesi de TOMA ile katledilmiş

11 Eylül günü zırhlı polis aracı tarafından ezilen 6 yaşındaki Efe Tektekin’in bir yıl önce dedesinin de TOMA çarpması sonucu katledildiği ortaya çıktı. Emniyetin ise aileyi arayarak “Aramızda anlaşalım” dediği iddia edildi

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Emek Caddesi üzerinde 11 Eylül günü 6 yaşındaki Efe Tektekin, zırhlı polis aracıyla ezildi. Ablasının ekmek almaya gönderdiği Efe, sokaktan çıktığı sırada son sürat hızla gelen zırhlı aracın altında kaldı. Zırhlı aracın çarpmasının ardından hastaneye kaldırılan Efe’nin kafasının 40 yerden kırıldığı, tüm iç organlarının iflas ettiği, beyninde kan biriktiği, boynunda ve vücudunun bazı yerlerinde kırıklar olduğu doktorlar tarafından aktarıldı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tutulan Efe’nin hayati tehlikesi sürerken, ailesinin de hastane önündeki bekleyişi sürüyor.

‘Zırhlı araç hızlıydı’

Görgü tanıklarının ifadelerine göre zırhlı araç hız yapmaya uygun olmayan caddede son süratle geldi. Tek aracın bile zor geçebileceği caddenin çift yönlü olduğu ve bununla beraber yol üzerinde park edilmiş araçların olduğunu belirten görgü tanıkları, buna rağmen zırhlı aracın hızlı geldiği ve kazaya davetiye çıkardığını aktardı. 

Dedesi de TOMA çarpması sonucu katledildi

Öte yandan 1 yıl 4 ay önce Efe’nin dedesi Mehmet Tektekin’in de Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) çarpması sonucu ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede iki gün sonra yaşamını yitirdiği açığa çıktı. Mehmet’in TOMA’nın altında ezildiği görüntüler mobese kameralarına yansırken, tanık ve görüntülere rağmen, TOMA sürücüsü olan polisin yalnızca 2 yıl 3 ay ceza almasına ve polisin bu cezayı da yatmayacağına karar verildi. 1 yıl süren davanın sonucuna itiraz etmek üzere adliyeye giden baba Ahmet Tektekin, dilekçe hazırladığı sırada oğlu Efe’ye de zırhlı aracın çarptığını öğrendi. 

Valilikten aileye: Aramızda anlaşalım

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün baba Ahmet Tektekin’i telefonla aradığı ve “Aramızda anlaşalım” dediği iddia edilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Diyarbakır Valisi’nin ve Bağlar Kaymakamlığı’nın da aileyi aradığı öğrenildi. 1 yıl arayla iki kez aynı acıyı yaşayan aile, hem Mehmet Tektekin’in hem de oğulları Efe Tektekin’in faillerinin bir an önce yargılanmasını istiyor. (Jınnews)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler