Takip Et

Güncel

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selçuk Mızraklı tutuklandı

Diyarbakır’da dün gözaltına alınan 4 belediye başkanı bugün adliyeye sevk edildi. Daha önce yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı tutuklandı.

Diyarbakır’da dün gözaltına alınan, ağustos ayında yerine kayyım atanan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ile Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediyesi Eşbaşkanı Orhan Ayaz ve Kocaköy Belediyesi Eşbaşkanı Rojda Nazlıer’in ifade işlemleri tamamlandı.

Daha önce görevden alınan Mızraklı ile gözaltında bulunmaları nedeniyle İçişleri Bakanlığınca görevden alındıkları bugün açıklanan Yılmaz, Ayaz ve Nazlier adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından Mızraklı tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlik, Selçuk Mızraklı hakkında tutuklama kararı verdi. Bismil belediye eşbaşkanı Orhan Ayaz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘Belediye başkanlığı dönemiyle ilgili tek soru yok’

Selçuk Mızraklı’nın avukatları “Belediye başkanlığıyla ilgili olarak bir şey sorulmamış. Bir itirafçının uyduruk beyanına dayanılarak, savcılık tarafından tutuklamaya sevk edilmiş gibi görünüyor. Yine suç icat etmeye çalışıyorlar. Hâkim tarafından sorgulanmasını bekliyoruz. Kısıtlama var, sorgu tutanağını göremiyoruz” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler