Takip Et

Güncel

Diyarbakır Barosu 46.Olağan Genel Kurulu yapıldı

Diyarbakır Barosu 46. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yapılan genel kurulda avukat Cihan Aydın baronun yeni başkanı  seçildi

Diyarbakır Barosunun dün Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan  46. Olağan Genel Kurulu, yeni yönetimin belirlenmesi için avukatların oy kullanma işlemi ile sona erdi. Sandıkların kapanmasıyla birlikte yapılan oy sayımı sonucuna göre, Diyarbakır Baro Başkanlığı’na avukat Cihan Aydın seçildi. Diyarbakır Barosu 46. Genel Kurulunda 5 aday yarıştı. Av. Cihan Aydın ve Av. Nihat Eren yönetim kurulu listeleri ile birlikte yarışırken Av. Nevzat Kaya, Av. Sertaç Buluttekin ve Av. Cengiz Baysal ise bireysel olarak yarıştı.

Diyarbakır Barosu’na kayıtlı bin 275 avukat bulunurken, seçimleri demokratik kitle örgütü temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de gözlemci olarak takip etti.Baro başkan adaylarından Av. Cihan Aydın’ın yönetiminde, Mehmet Akbaş, Serdar Çelebi, Özgür Yılmaz Biçen, Keziban Yılmaz, Ömer Şeran, Gazal Bayram Koluman ve Muhlis Oğurgül yer aldı.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler