Connect with us

Güncel

Diyanet Başkanı: Eleştiriler 27 Mayıs darbesinin devamı

Diyanet İşleri Başkanı, Diyanet’e tepki gösterenlerin 27 Mayıs 1960 darbesinin devamı niteliğinde olduğunu söyledi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “9 yaşındaki kız çocukları evlenebilir” şeklindeki açıklamaları es geçerek, tepki gösterenlerin 27 Mayıs 1960 darbesinin devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Diyanet’in sitesinde “9 yaşındaki kızlar ve 12 yaşındaki erkekler buluğ çağına girer” ve “Buluğ çağına girenler evlenebilir” açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyümüştü. Sabah’tan İsa Tatlıcan’a konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise, eleştirenleri hedef aldı.

Ali Erbaş, Diyanete yönelik sistematik bir saldırı var, sizce bunun hedefi nedir?” sorusu üzerine şunları söyledi: “Diyanetin tarihine baktığımız zaman belli çevreler tarafından bu hep olmuştur. Laik bir sistem içerisinde Diyanet’in yer almasını bir türlü hazmedemeyen kesimlerdir bunlar. 1940-1950 arası ve özellikle 27 Mayıs 1960 darbesi sonrası yıllarda yapılanlar arşivlerden çıkarılıp bir araya getirilse şaşırıp kalırsınız. Öyle büyük iftira ve haksızlıklara maruz kalmış ki Diyanet, bugün yaptıkları aynı o yapılanların devamı niteliğindedir.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel