Takip Et

Güncel

Dışişleri Bakanlığı: BM kararı öyle değil

Dışişleri Bakanlığı: “ABD Dışişleri’nin, BMGK kararının ‘Türkiye tarafından iyi okunması’ gerektiği yönündeki ifadeleri, her türlü temelden yoksundur. BM kararında Afrin zikredilmiyor”

ABD Dışişleri Sözcüsü’nün BM’nin ateşkes kararını ‘iyi okumaya’ davet etmesi üzerine Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi.

Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, karardan alıntılar yaptı ve “Afrin’in kast edilmediği” ve Türkiye’nin “çatışan taraf” olmadığı iddia edilirken, Nauert’in söylemlerine “İfadeleri her türlü temelden yoksundur” dendi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün Suriye’de insani duruma ilişkin 2401 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararı bağlamında Türkiye’ye yaptığı atıf hakkındaki soru üzerine, “ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün sözkonusu BM Güvenlik Konseyi kararının ‘Türkiye tarafından iyi okunması’ gerektiği yönündeki ifadeleri, her türlü temelden yoksundur ve kararın odak noktasını anlayamadığını ya da bu odağı çarpıtmak istediğini göstermektedir” dedi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler