Takip Et

Güncel

Dilşat Aktaş: Herkes özgürleşene kadar mücadele edeceğiz

Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş, “Bu ülkedeki herkes tek tek özgürleşinceye kadar mücadele edeceğiz.” dedi

Ankara’da 22 Şubat’ta düzenlenen ev baskınlarında Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş’ında bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı. Dilşat Aktaş’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi adli kontrol şartıyla, 7 kişi ise savcılıktan serbest bırakıldı.

Adliye çıkışında açıklama yapan Dilşat Aktaş, Tarih bir kez daha göstermiştir ki Halkevleri halktır, halkın örgütüdür. Halkevleri halktır ne bu halk susar, ne de Halkevleri susar” dedi.

 Bizim ne koltuklarda ne makamlarda ne bireysel çıkarlarda gözümüz olmadı. Bizim tek bir çıkarımız var o da halkın çıkarı” diyen Aktaş, “Bizler bu halk için mücadele etmeye devam edeceğiz. Halkın içinde halkla birlikte mücadelemizi büyütmek için şimdi buradan yola çıkıyoruz. Eğitim bilimsel laik hale getirilene kadar. Bu memleketteki HES’ler, termikler durdurulana, kadınlar özgür olana dek Halkevlerinin mücadelesi de devam edecek. 12 Mart’tan 12 Eylül’lere kadar bütün gerici iktidarlara karşı laikliğin bayrağını taşıyan Halkevciler bugün bu bayrağı daha da yükseltecekler” diye konuştu.

Kendilerine destek olan herkese de teşekkür eden Dilşat, “Bizim önümüze 2019 diye bir süreç koydular, istiyorlar ki biat edelim, tebaa olalım. Bu ülkedeki herkes tek tek özgürleşinceye kadar mücadele edeceğiz. Yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler