Connect with us

Makale

DGB: Dilay Güç serbest bırakılsın

DGB, 8 Mart’a çağrı bildirisi dağıttığı sırada gözaltına alınarak tutuklanan Dilay Güç’ün serbest bırakılmasını istedi

İHD İstanbul Şubesinde basın açıklaması düzenleyen Devrimci Gençlik Birliği (DGB), Cumartesi günü 8 Mart bildirisi dağıtırken gözaltına alınan ve tutuklanan Dilay Güç için bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “İstanbul’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Özgecan Aslan’dan Helin Palandöken’e katledilen kadınların, Yazaki’de tacize uğrayan kadın işçilerin, Aladağ’da yakılarak katledilen 11 çocuğun, istismara uğrandığı devletçe gizlenen 115 mülteci çocuğun sesini işçi ve emekçilere, gençliğe taşıyan, mücadele çağrısı yapan 3 yoldaşımız işkence ile gözaltına alındı” denildi.

Açıklamada ayrıca “Sosyal medya paylaşımından, basın açıklamasına, eyleme dahil her türlü faaliyet sermaye devleti için suç teşkil ediyor. İçeride ve dışarıda saldırı politikasının nedeni büyüyen korkularıdır” denilen açıklama, “Bugün kardeş halkların üstüne bombalar yağdıranlar, kirli savaşı yürütenler istiyorlar ki buna karşı tek ses dahi çıkmasın. Ancak biz mücadelemizi haklılığımızdan ve meşruluğumuzdan alıyoruz. Bütün bu gözaltı tutuklama ve baskılar bizleri bugüne kadar yıldırmadı ve bugünden sonra da yıldıramayacak” diye belirtildi.

 

Günün Haberleri

More in Makale