Takip Et

Güncel

Devrimci Parti’den gözaltılara ilişkin açıklama

Devrimci Parti üyeleri, Antalya ve İstanbul’da yapılan operasyonlarla üyelerinin gözaltına alınmasına tepki gösterip, arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi

Devrimci Parti üyelerine yönelik dün İstanbul ve Antalya’da yapılan polis operasyonlarında bazı kişiler gözaltına alındı. Yapılan bu gözaltılara, Devrimci Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile tepki gösterildi.

Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren’in yer aldığı toplantıda salona “Siyasi komplolarınıza diz çökmeyeceğiz” pankartı asıldı. HDP Ankara İl Eşbaşkanı Hüseyin Gevher, HDK Ankara İl Eş Sözcüsü Fatma Kılıçarslan ve ESP Ankara İl Başkanı da toplantıya katılarak destek verdi.

Açıklamayı  yapan Dev- Güç üyesi Ezgi Eylem Dağdeviren, “AKP-MHP iktidarı demokratik haklara, özgürlüklere saldırmaktadır. Partimiz bu süreçte devrimci ittifaklar ile anti-faşist cephenin kurulması gerekliliğini belirtmiş ve iktidarı açıktan hedef almıştır. AKP-MHP faşist bloğunun yaşamlarımıza yönelik her saldırısını karşılamayı amaçladığımız için Saray’ın saldırılarının açık hedefi haline gelmiş bulunmaktayız” dedi.

‘Antalya emniyeti artık keyfi bir uygulama devreye koymuş’

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün keyfi bir biçimde evlere baskın yaptığını belirten Dağdeviren, “Bu saldırılar, özellikle Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından sistematikleştirilmiş ve artık gerekçe sunmaya dahi ihtiyaç duyulmayan bir hale gelmiştir. Antalya Emniyeti, keyfi bir biçimde evlerimizi basmaktan, parti büromuzu yağmalamaktan, üyelerimize ve Antalya’daki bütün devrimcilere saldırmaktan geri durmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Operasyonlarda özellikle Merkezi Kadın Koordinasyon üyelerinin hedef alındığını vurgulayan Dağdeviren, erkek devletin kadın kurtuluş mücadelesine ket vuramayacağını kaydetti.

AKP-MHP blokunun “makul kadın” yaratmaya çalıştığını söyleyen Dağdeviren, “Gözaltı ve tutuklamalara diz çökmeyeceğiz. Bu saldırılar karşısında bir kez daha söylüyoruz: Erkek egemenliğin tahammül sınırlarınızı zorlamaya devam edeceğiz ve kazanacağız” diye konuştu

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler