Takip Et

Dünya

Devrim Muhafızları: Daha sert bir intikam alacağız

Devrim Muhafızları, Bağdat’taki saldırıların ardından BM’ye koşulsuz müzakere için mektup yazan ABD’ye sert tepki göstererek ‘İran’ın kısa süre içinde daha sert bir intikam alacağını’ ifade etti

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi suikastla öldüren ABD’nin, İran’ın misillemesinin ardından Birleşmiş Milletler’e yazdığı “Ön koşulsuz görüşmeye hazırız” mektubuna Tahran’dan sert tepki geldi. Devrim Muhafızları ABD’den ‘yakında daha sert bir intikam alacakları’nı açıklarken, İran’ın BM Daimi Temsilcisi Mecit Takht Ravanchi de mektup için ‘akıl alır gibi değil’ yorumunu yaptı.

İran devlet ajansı IRNA’ya konuşan Ravanchi, 3 Ocak günü Süleymani’yi öldürerek ‘durumu tırmandıran ve düşmanlığı tırmandıran’ tarafın Washington olduğunu söyledi.

Devrim Muhafızları’nın üst düzey komutanlarından General Abdullah Arakçi ise ‘İran’ın Bağdat’taki saldırılardan sonra geri adım atıyor gibi göründüğünü’ söyleyen ABD Başkanı Donald Trump’a meydan okudu. Arakçi, ‘İran’ın kısa süre içinde daha sert bir intikam alacağını’ söyledi.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler