Takip Et

Makale

Devletin bıraktığı cinsel istismar sanığı, iki çocuğu daha istismar etti

Cinsel istismar saldırısında bulunduğu Yağmur K.’nin kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesine neden olan ve serbest bırakılan Tuncay Ç., iki çocuğu istismar etmekten gözaltına alındı

Cinsel istismar saldırısında bulunduğu Yağmur K.’nin kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesine neden olan ve serbest bırakılan Tuncay Ç., iki çocuğu istismar etmekten gözaltına alındı.  

İzmir’in Bornova ilçesinde 2017 yılında Yağmur K.’yi (9) istismar ettiği için tutuklandıktan sonra serbest bırakılan Tuncay Ç. (59), bu defa Muğla’da, kız çocuğu S.J.’ye (10) ve erkek çocuğu M.S. (12)  istismar ettiği için gözaltına alındı. 

İhbar üzerine gözaltına alındı 

Tuncay Ç., bir ilkokul bahçesine girerek öğrencileri istismar ettiği belirtildi. Muğla’da Tuncay Ç.’nin okul bahçesinde çocuklara cinsel tacizde bulunduğu ihbarı üzerine Bayır Jandarma Karakolu ekipleri yakalama çalışmalarına başladı. Tuncay Ç.’nin yaptıklarını gören Ö.B. (12) isimli öğrencinin ifadelerinin ardından harekete geçen jandarma, şüpheliyi Ula’da gözaltına aldı. Muğla Barosu’ndan gelen avukatlar ve rehber öğretmenler eşliğinde mağdur çocukların ifadeleri alındı. Tuncay Ç.’nin, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Kalp krizi geçirmişti

Tuncay Ç. iki yıl önce İzmir’in Bornova ilçesinde, torununun arkadaşı Yağmur K.’ye (9) taciz etmekten gözaltına alınmış, hakkında dava açılmıştı. Yağmur K., duruşma öncesi sanıkla karşılaşacak olmasının stresiyle kalp krizinden yaşamını yitirmiş, aile, kızlarının ölümünden sorumlu tuttuğu Tuncay Ç. hakkında, Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 1 milyon TL manevi, 1 TL de maddi tazminat davası açmıştı. Davada, Yağmur’un kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğinin belirtilmesine rağmen üzerine Tuncay Ç., 2018 yılında tahliye edilmişti.

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler