Takip Et

Makale

Dersim’deki yangın halk tarafından söndürüldü

Dersim’de iki haftayı aşkındır devam eden orman yangınları DKÖ’ler ve halkın yoğun çabası ve duyarlılığı ile söndürüldü. Yangının söndürüldüğünü Ferhat Tunç sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurdu

Dersim’de askeri operasyonlar nedeni ile çıkan yangın 17. gününde DKÖ’ler ve halkın çabası ile söndürüldü. Devletin seyirci kaldığı, müdahale etmediği ve yangınlara müdahale eden ve duyarlılık gösteren halkı ve basını hedef aldığı orman yangınları halkın ve duyarlı kamuoyunun göstermiş olduğu yoğun emek ve irade sonucu sonlandırılmıştır.

Sanatçı Ferhat Tunç yangının söndürüldüğü haberini sosyal medya hesabından paylaştı. Ferhat Tunç mesajında, “Ormanlarımızı yangın felaketinden kurtararak tarihe not düşen kahramanlarımız bunlar. Büyük bir cesaret ve inatla alevlere karşı büyük bir savaş yürüttük ve sonunda kazanan Dersim oldu. Hepinizin yüreğinden öpüyorum. Yaşamak Direnmektir!” dedi.

Yangın, Hozat ile Ovacık ilçeleri arasında bulunan Aliboğazı, Değirmendere, Zoğar, Zenge, Koçeri, Bozan, Koskozulca, Dündül, Dereköyü ve Çakmaklı bölgelerinde 17 gün önce başlamıştı.

 

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler