Takip Et

Güncel

Dersim’de tutuklanan çocuk istismarcısı esnaf koruculuk başvurusu yapmış

Dersim’in Pertek ilçesinde bilgisayarından çocuklara tecavüzde bulunduğu görüntüler çıkan ve ilçe halkının sokağa dökülmesine neden olan esnaf H.Y.’nin koruculuk başvurusu yaptığı ortaya çıktı

Dersim’de telefon tamir dükkânı ve oyun salonu işleten Harun Yıldırım’ın bilgisayarından çocuklara istismar ettiği görüntüler çıktı. Harun Yıldırım. en az beş çocuğu istismar etmekten tutuklanarak hapishaneye gönderilirken, Pertek ilçesinde halk sokağa döküldü.

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre H.Y.’nin yakalanma süreci koruculuk başvurusu yapmasıyla başladı. Jandarmaya koruculuk için başvuran H.Y. hakkında güvenlik soruşturması yapılırken, lise öğrencisi M.H. adlı bir çocuk, H.Y.’ye ait güvenlik kamerası kayıtlarını polise verdi. Kayıtta, H.Y.’nin E. adlı çocuğa işyerinde tecavüz ettiği görülüyordu. H.Y.’nin kayıtları bilgisayarında sakladığı ve çocukları cinsel ilişkiye zorlamak amacıyla tehdit için kullandığı saptandı.

Zihinsel engelli çocuğa istismar

H.Y. tutuklanarak cezaevine konuldu. Olayla ilgili olarak isimleri açıklanmayan iki kişi daha tutuklandı. İddiaya göre bu iki isim de geçmişte H.Y.’nin istismarına uğramış. Öte yandan H.Y.’nin 2018’de zihinsel engelli bir kız çocuğuna istismarla suçlandığı ancak takipsizlik kararı verildiği öğrenildi.

Olayın duyulması üzerine ilçe sakinleri çocuk istismarına tepki göstererek yürüyüş gerçekleştirmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler