Takip Et

Güncel

Dersim’de kaybolan öğrenci bulunamadı: Arama çalışmaları devam ediyor

Dersim’de 3 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun bulunması için Uzunçayır Baraj gölü ve kıyısında yapılan arama çalışmaları devam ediyor

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan Gülistan Doku’dan Pazar gününden bu yana haber alınamıyor.

Diyarbakır Ergani ilçesi nüfusuna kayıtlı 21 yaşındaki Gülistan Doku, Pazar günü kaldığı KYK Kız Yurdu’na gece saat 23.00’e kadar geri dönmedi. Doku’nun yurda geri dönmemesi üzerine telefonundan kendisine ulaşmaya çalışan arkadaşları, telefonunun kapalı olması üzerine resmi mercilere başvuru yapmışlardı.

Mobese kameraları

PİRHA’nın haberine göre, Gülistan Doku’nun yerini tespit etmek için öncelikle kent merkezindeki mobese kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde Doku’nun saat 11.29’da, Atatürk Mahallesi’ndeki minibüs durağından üniversite aracına bindiği tespit edildi.

Ancak bindiği aracın yol güzergahında bulunan diğer mobese kameralarında yapılan incelemelere rağmen araçtan nerede indiği tespit edilemedi.

Sürücü ifade verdi

Bindiği minibüsün şoförü belirlenerek ifadeye çağrıldı. Sürücü, Pazar günü olması dolayısıyla aracın üniversiteye giriş yapmadığını, dönüşte minibüsün boş döndüğünü ve Doku’nun nerede indiğini hatırlamadığını söyledi.

Sürücünün bu ifadesi üzerine Doku’nun bindiği aracın yol güzergahında bulunan ve kameraların görmediği tek durak olan kent merkezinin Sarı Saltuk Köprüsü’nde indiği tahmin ediliyor.

Barajda çalışmalar devam ediyor

Kentte Pazar akşamından bu yana sürdürülen arama çalışmalarına rağmen Doku’ya dair başka bir ize rastlanamadı. Bunun üzerine, AFAD ekipleri eşliğinde arama çalışmaları başlatıldı. Arama çalışmalarına Doku’nun, bindiği araçtan indiği tahmin edilen Sarı Saltuk Köprüsü, üniversite kampüsü, Uzunçayır Barajı çevresinde dalgıç ekipleri, drone kameralar, köpek taraması ve kıyı arama çalışmaları devam ediyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler