Takip Et

Güncel

Dersim’de katledilen Sakine Oğuz’un katili cenazesine katılıp, ağlamış

Dersim’in Hozat ilçesinde, hayvanlarını otlattığı merada tabancayla başından vurulmuş ve işkence yapılmış halde bulunan Sakine Oğuz’u (57) öldürenin, Medet Can Ataş (21) olduğu belirlendi. Jandarma tarafından gözaltına alınan Medet Can Ataş’ın Çanakkale’de askerlik yaptığı ve Hozat’a izine geldiği belirtildi

Dersim’in Hozat ilçesinde, hayvanlarını otlattığı merada tabancayla başından vurulmuş ve işkence yapılmış halde bulunan Sakine Oğuz’u (57) öldürenin, Medet Can Ataş (21) olduğu belirlendi. Jandarma tarafından gözaltına alınan Medet Can Ataş’ın Çanakkale’de askerlik yaptığı ve Hozat’a izine geldiği belirtildi. Medet Can A.’nın ifadesinde, Oğuz’un cenaze törenine katılıp, üzüldüğü sanılsın, diye ağladığını söylediği öğrenildi.

Hozat ilçesine bağlı Geçimli köyünde, perşembe günü hayvanlarını otlatmaya götüren, 3 çocuk annesi Sakine Oğuz’un, merada tabancayla vurulmuş cansız bedeni bulundu. Malatya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside Oğuz’un, başına 2 el ateş edilerek, öldürüldüğü belirlendi. Olayın ardından kadının cenazesi, köyde düzenlenen törenle toprağa verilirken, İl Jandarma Komutanlığı ve Hozat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Oğuz’u öldüren ya da öldürenleri belirlemek çalışma başlattı.

Cinayetin aydınlatılması için olayın yaşandığı Geçimli köyünde oturan çok sayıda kişinin ifadesine başvuran ekipler, Çanakkale’de askerlik yaparken, memleketine izne gelen Medet Can A.’nın olay günü motosikletle bölgede dolaştığını tespit etti. Medet Can A.’nın cinayetten 3 gün önce ise bir grup arkadaşıyla Geçimli köyü yakınlarında eğlendikleri sırada havaya ateş açtıklarını öğrenen ekipler, bölgede yaptığı araştırmada boş kovanlar buldu.

Havalimanında yakalandı

Eğlencenin yapıldığı yerde bulanan kovanlar ile Sakine Oğuz’un öldürüldüğü yerde bulunan boş kovanların aynı silahtan çıktığının belirlenmesi üzerine savcılık tarafından Medet Can A. hakkında gözaltı kararı verildi. Bunun üzerine jandarma ekipleri, askerliğin devamı için Çanakkale’ye gitmek üzere olan Medet Can A.’yı dün Elazığ Havalimanı’nda yakaladı.

Cenazeye katılıp, ağlamış

Dersim’e getirilip, jandarmada ifadesi alınan Medet Can A.’nın Sakine Oğuz’u öldürdüğünü itiraf ettiğini; ancak neden cinayeti işlediğini söylemediği belirtildi. Medet Can A.’nın dikkat çekmemek için Sakine Oğuz’un 18 Mayıs’ta Hozat Cemevi’ndeki cenaze törenine katıldığını ve üzüldüğü sanılsın, diye ağladığını söylediği öğrenildi.

Jandarmadaki sorgusu süren Medet Can A. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler