Takip Et

Güncel

Dersim’de günlerdir aranan Gülistan Doku’nun en son kimle görüştüğü tespit edildi

Dersim’de 6 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun en son erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynal Abarok ile telefonla görüştüğü tespit edildi

Dersim’de 6 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun en son erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynal Abarok ile telefonla görüştüğü tespit edildi. 

Munzur Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan Gülistan Doku’dan 6 gündür haber alınamazken, yeni bir gelişme yaşandı. Olayı yakından takip eden Dersim Barosu avukatları, savcılıktan Gülistan Doku ile erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynal Abarok adlı kişinin HTS sinyal kayıtlarını istedi.  

En son Zaynal Abarok ile görüştü

Avukatların incelemeye aldığı sinyal kayıtlarında Gülistan Doku’nun Pazar günü Atatürk Mahallesi’nde saat 16.26’da Engin Yücel adına kayıtlı olan biriyle 4 saniyelik bir telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi. Avukatlar yaptıkları inceleme sonucunda, numaranın erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zaynal Abarok tarafından kullanıldığını tespit etti. Bunun üzerine avukatlar aileye haber vererek, tespit edilen telefon görüşmelerini Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı ile valiliğe sundu. 

Zaynal Abarok kimdir? 

Rus olan Zaynal Abarok, Dersim’de görevli bir polisin üvey oğlu. Annesi Rus olan Abarok, Rusya’da doğup büyüdü. Dersim’de polis olan üvey babası ve annesiyle kalan Abarok’un, Gülistan Doku ile birlikte çalıştıkları kafede tanıştıkları belirtildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler