Takip Et

Güncel

Dersim’de gözaltılar sürüyor

Dersim HDP PM üyesinin de bulunduğu gözaltı ve tutuklamalar yapıldı. Urfa Siverek’te ise sosyal medya paylaşımı nedeniyle bir kişi gözaltına alındı

Dersim’de Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü yöneticilerine yönelik yapılan gözaltı operasyonu bugün de sürdü. Hakkında gözaltı kararı olan PM üyesi Ferhat Yıldız, kent girişindeki kontrol noktasında bugün gözaltına alındı. Yıldız, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

Kentin Mazgirt ilçesinde de Salı günü yapılan operasyonda gözaltına alınan 4 kişiden Zeki Can ile Ali Nezip İnecik, çıkarıldıkları mahkemece “Örgüte yardım etmek” gerekçesiyle tutuklanarak, Elazığ Cezaevi’ne gönderildi. 

Halen Dersim İl Jandarma Komutanlığı’nda tutulan gözaltındaki diğer iki isim olan EMEP Mazgirt İlçe Yöneticisi Pakize Aydın ve HDP Mazgirt İlçe Yöneticisi Celal Aydın’ın ise ifadelerinin yarın alınacağı öğrenildi.

Siverek’te sosyal medya gözaltısı 

Urfa’nın Siverek ilçesinde ise, sosyal medya paylaşımları nedeniyle bir kişi gözaltına alındı. Gülhisar (Gola Eyşo) Mahallesi’nde yaşayan Cengiz Sarıçiçek, jandarmanın yaptığı ev baskınında gözaltına alındı. Kardeşlerinin gözaltına alınmasına itiraz eden ağabeyleri Mahmut ile Cihan Sarıçiçek’in ise, darp edildikleri ve vücutlarında morluklar oluştuğu öğrenildi.

Gözaltına alınan Sarıçiçek’in Urfa Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler