Takip Et

Güncel

Dersim’de bıçaklanarak öldürülen anne ve oğulu kimin öldürdüğü netleşti

Dersim’in Pertek ilçesinde, evlerinde annesi Gülsüm Taş ile birlikte katledilen Cafer Taş’ın tırnak altlarından alınan doku örneklerinin, olayla ilgili tutuklanan Erkan Kos’a ait olduğu ortaya çıktı

Dersim’in Pertek ilçesinde, evlerinde annesi Gülsüm Taş ile birlikte katledilen Cafer Taş’ın tırnak altlarından alınan doku örneklerinin, olayla ilgili tutuklanan Erkan Kos’a ait olduğu ortaya çıktı. Olay sırasında Cafer Taş’ın, kendisini bıçaklayan Erkan Kos ile uzun süre boğuştuğu belirlendi. 

21 Nisan günü Pertek ilçesine bağlı Kaledibi Mahallesi’nde meydana gelen olayda Gülsüm Taş ve oğlu Cafer Taş, evlerinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamlarını yitirmişlerdi.
21 Nisan akşamı eve yakın noktadaki mobese kamerası görüntülerini incelemeye alındı. Görüntülerde, olay anına yakın bir saatte gelen ve taksiden inen kişiden şüphelenildi. Daha sonra, taksi sürücüsü tespit edildi.

Kıyafetlerde kan izlerine rastlandı
Erkan Kos’un cinayet günü giydiği kıyafetlerin benzediğini belirledi. Erkan Kos’un cinayetin işlendiği gün birahanede bulunduğu, alkol aldığı ve birahanenin mutfağından bir bıçağın kayıp olduğu tespit edildi. 
Erkan Kos’un evinde yapılan aramalarda, olayın yaşandığı günün giydiği kıyafetler bulundu. Kıyafetlerin olayın meydana geldiği gün yıkandığı belirlendi. Kıyafetlere, incelenmek üzere el konuldu. Yapılan incelemede Erkan Kos’un giydiği kıyafetin kollarında ve pantolonun paça kısmında çok fazla kan izine rastlandı. Elde edilen deliler sonucunda cinayeti Erkan Kos’un işlediği belirlendi. Birahaneden bıçağı alan Erkan Kos’un taksiye binerek mahalleye gelip. Gülsüm Taş ve oğlu Cafer Taş’ı saat 20.15 sıralarında öldürdüğü saptandı.
Bağ evinde yakalandı
Yapılan araştırmada, Erkan Kos’un cinayetten bir gün sonra Pertek’teki birahanede garson olarak çalışan ilişki yaşadığı kadınla birlikte  Adıyaman’ın Besni ilçesine gittiği belirlendi. 30 Nisan günü bağ evine yapılan baskında, Erkan Kos, çekyatın arkasında gizlenirken gözaltına alındı.
Uzun süre boğuşulmuş
Gülsüm Taş ile oğlu Cafer Taş’ın tırnaklarında alınan doku örnekleri incelenmek üzere kriminal laboratuvarına gönderildi. Kriminal laboratuvarda yapılan incelemede Cafer Taş’ın kendisini bıçaklayan zanlı ile uzun süre boğuştuğu ve her iki elindeki tırnaklarının altına katilin dokularının yapıştığı tespit edildi. Cafer Taş’ın tırnaklarındaki dokuların cinayet zanlısı Erkan Kos’a ait olduğu belirlendi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler