Takip Et

Güncel

Dersim Mazgirt’te askeri aracın çarptığı genç yaşamını yitirdi

Dersim’in Mazgirt ilçesinde dün akşam saatlerinde karşıdan karşıya geçen Oktay Er’e yoldan geçen askeri araç çarptı. Er olay yerinde yaşamını yitirdi.

Alınan bilgilere göre, Göktepe köyündeki ana cadde üzerinde dün akşam saatlerinde Çimenli köyüne dönmek için karşıdan karşıya geçen Oktay Er’e (22), yoldan geçen askeri araç çarptı. Çarpma sonucu Er, olay yerinde yaşamını yitirdi. Er’in cenazesi daha sonra otopsi işlemleri için Malatya’ya gönderildi.  

Oktay’ın babası Cebrail Er, kazanın dümdüz ana cadde üzerinde olduğunu söyleyerek, askeri aracın hızlı gelmesi sonucu oğlunun yaşamını yitirdiğini söyledi. Olay yerinde savcıyı 3 saat beklediklerini söyleyen baba Er, “Olay yerindeki incelemeden sonra cenaze Mazgirt ilçesine gönderildi. Orada bize ambulans verilmedi. Merkez hastanesini aradık, onlar da araç göndermedi. Daha sonra yetkililerin araya girmesi ile ambulans verildi. Oradan cenazeyi Malatya’ya getirebildik. Ana cadde üzerinde dümdüz yol, nasıl olur da oğlumu görmezler. Oğlumu öldürenlerden şikayetçi olacağım” dedi. 

Oktay Er’in cenazesi, yarın Çimenli köyünde defnedilecek. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler