Takip Et

Kadın

Dersim Belediyesi’nde kadın çalışanlara her ayın bir günü regl izni

Dersim Belediye Kadın Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu kadın çalışanlara her ayın belirledikleri bir günü menstrüasyon(regl) izni verme kararı aldı

Dersim Belediye Kadın Meclisi ve Toplumsal cinsiyet Eşitlik Komisyonu kadın çalışanlara her ayın belirledikleri bir günü menstrüasyon(regl) izni verme kararı aldı

Dersim Belediyesi internet sitesi http://www.tunceli.bel.tr de yer alan açıklamada;  “Belediye Kadın Meclisimiz ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonumuz, her ayın belirledikleri bir günü kadın çalışanlarımıza menstrüasyon (regl) izni verme kararı aldı. Belediye meclis salonumuzda Belediye Başkan Yardımcımız Canan Ay Doğan, kadın çalışanlarımız ve DİSK Genel İş Şube Başkanı Şükran Yılmaz bir araya gelerek protokol imzaladı.” İfadelerine yer verildi.

İmzalanan protokolün ardından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü üzerine konuşma yapıldığına dikkat çeken açıklama Dersim Belediyesi Kadın Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu’nun açıklamasına yer verdi.

Dersim Belediyesi Kadın Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu’nun yapmış olduğu açıklama şöyle;

“Bilindiği üzere Belediye Kadın Meclislerimiz kadınların her alanda özneleşerek iradeleşmesini esas alarak kadın haklarını savunur.

Bu anlamda kadınların güncel taleplerini tespit edip, bu sorunları çözmeyi önümüze hedef koyup eylül ayı içerisinde yapılan Belediye Meclis toplantısında Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu kurulması kararı almıştık.

Belediyenin tüm hizmetlerinin ve gerçekleştireceği projelerin, her türlü ayrımcılığa karşı cinsiyet eşitliğini esas alacak biçimde dizayn edilmesine katkı sunmak için kadın meclislerimiz ve komisyonumuz bu çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda toplumsal cinsiyet eşitliği ilkemize dayanarak kadınlar kadın çalışanlarımıza her ayın belirledikleri bir günü menstrüasyon (regl) izni verme kararı almış bulunmaktayız.

Benzer kararların çalışma alanlarında artması ve daha ileriye taşınması için çaba harcayacağımızı belirterek bu çalışmaların artmasını dileriz.”

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler