Takip Et

Güncel

Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu Reuters’a konuştu: Sosyalizme giden yolu temizlemek istiyoruz

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Reuters haber ajansına konuştu: Sosyalizme giden, kapitalizmle kirlenen yolu temizlemek istiyoruz.

Kamuoyunda ‘Komünist Başkan’ olarak tanınan Dersim Belediye Başkanı Sosyalist Meclisler Federasyonu(SMF) üyesi Fatih Mehmet Maçoğlu, İngiliz haber ajansı Reuters ile söyleşisinde “Sosyalizme giden, kapitalizmle kirlenen yolu temizlemek istiyoruz” dedi.

Söyleşide kapitalizmin Türkiye’de bir gecede sökülemeyecek kadar kök saldığını belirten Maçoğlu, yerel istihdam yaratmak ve çiftçi kooperatiflerini desteklemek gibi ‘sosyalizm yolunda’ adımlar atılabileceğini söyledi.

Haberde Maçoğlu’nun belediye başkanı olduktan sonra ilk iş belediye binasının çevresindeki duvarları kaldırttığı hatırlatılırken, ‘Komünist Başkan’ da şu ifadeleri kullandı:

“Seçimlerden önce halkla konuştuğumuzda, iki sorunları olduğunu gördük. Öncelikler duvarları, halkla belediyenin arasına giren bürokrasiyi istemiyorlardı. İkincisi işsizlik sorunuydu… Elbette komünizm kurmuyoruz. Sosyalizme giden, kapitalizmle kirlenen yolu temizlemek istiyoruz” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler