Takip Et

Güncel

Dersim Barosu 3 uzman çavuş hakkında suç duyurusunda bulundu

Dersim Barosu, 3 uzman çavuşun bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan sonra darp ettiği iddialarına ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu

Dersim Barosu, Dersim’de basına yansıyan 3 uzman çavuşun bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddialarına ilişkin herhangi bir soruşturmanın açılıp açılmadığına dair Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bilgi istedi. Basında yer alan iddialara göre 1 ay önce bir uzman çavuş, genç bir kadını evine çağırdı ve evde bulunan 2 uzman çavuşla birlikte kadına cinsel saldırıda bulundu. Saldırıya maruz kalan kadının daha sonra fiziki şiddete maruz kaldığı ve sokağa atıldığı ileri sürüldü.

Baro, Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçeyle olaya ilişkin suç duyurusunda bulundu.

‘Haber ihbar kabul edilerek soruşturma başlatılsın’

Dersim Barosu’nun Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “Gazeteye yansıyan ilgili haberde yer alan iddialara göre savcılığa herhangi bir ihbarda veya şikayette bulunulup bulunulmadığını, iddiada geçen olaya ilişkin soruşturma başlatılıp başlatılmadığı hususlarında tarafımıza bilgi verilmesini talep ederiz. Tarafınıza yapılan herhangi bir başvuru olmamış ise dilekçemizin ve ekinde yer alana haberde bulunan iddiaların ihbar kabul edilerek soruşturulmasını talep ederiz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler