Takip Et

Güncel

Depremde şimdiye kadar 6 kişi yaşamını yitirdi, ikisi ağır 225 kişi yaralı

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonucunda yüzden fazla bina yıkıldı, çok sayıda kişi enkaz altında kaldı. İlk bilgilere göre 6 kişi yaşamını yitirdi, ikisi ağır 225 kişi ise yaralandı

Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde saat 20.55’te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem Diyarbakır, Mardin, Batman,Şırnak, Bingöl, Dersim, Adıyaman ve Malatya’da da hissedildi. Sarsıntının yaşanması ile beraber halk sokaklara çıktı.

Depremin merkez üssü Sivrice başta olmak üzere Elazığ kent merkezinde ve Gezin’de yüzden fazla binanın yıkıldığı belirtildi. Yıkılan binaların enkazında çok sayıda insanın kaldığı gelen bilgiler arasında. Deprem ardından kent ve ilçelerine sevk edilen çok sayıda itfaiye, ambulans ve AFAD ekipleri, enkaz altında kalan halkı kurtarmak için çalışmalar başlattı.

Depremin hissedildiği Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde de çok sayıda ev hasar gördü. Ayrıca Karakaya Barajı çevresinde bulunan bölgede, depremin etkisiyle kopan kayalar düştü. 

4 kişi yaşamını yitirdi, 84 kişi yaralı

Deprem etkisinin en fazla hissedildiği Elazığ ve Malatya’da ilk bilgilere göre 6 kişi yaşamını yitirdi, ikisi ağır 225 kişi ise yaralandı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler