Connect with us

Güncel

Deniz Yücel: “Neden tutuklandım, niye çıktım bilmiyorum”

Gazeteci Deniz Yücel, sosyal medyadan videolu bir mesaj yayınlayarak, “Niye çıktım bir sene önce neden tutuklandım hala bilmiyorum.” dedi

Die Welt’in Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel, bir yıldır mahkemesi yapılmaksızın tutuklu bulunuyordu. Dün tahliye edilen Yücel, sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Yücel yayınladığı mesajında şöyle dedi;

“Bugün cezaevinden çıkarken bana şöyle bir karar verildi: 3. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı, 13 Şubat tarihli. ‘Tutukluluk haline devam’ Bugün aldım çıkarken. Ama yine de çıktım, niye çıktım bir sene önce neden tutuklandım hala bilmiyorum. Çok ilginç değil mi?

Sonuçta şunu biliyorum; ne geçen sene benim tutuklanmam daha doğrusu rehin alınmam, ne bugün bırakılmam hukukla, hukuk devletiyle hiçbir alakası yok. Bunu gayet net biliyorum. Söyleyecek çok şey var ama şimdilik bu kadarıyla kalsın.

Bana yardımcı olan,  bana destek olan bir sene boyunca bütün bu süreçte sevgili avukatım Veysel Ok ve diğer avukat arkadaşlar, Die Welt gazetem, Freundeskreis #FreeDeniz, Alman Hükümetinin yetkilileri, gazeteci meslektaşlarım, Türkiye’den Almanya’dan, ailem ve en önemlisi canım Dilek’e (eşi) çok çok teşekkür ederim. Evet özgürlüğüme kavuştum ama meslektaşım, koğuş arkadaşım Oğuz Usluer’i geride bıraktım, arkadaşım Ahmet Şık’ı geride bıraktım, sadece ve sadece mesleklerini yaptıkları için veya sadece muhalif oldukları için tutuklanan insanları arkadaşları geride bıraktım. O yüzden içimde bir burukluk var ama bu günler de geçer. Bundan eminim.

Bu hikaye burada bitmez, ondan da eminim ama bugünlük dilerseniz bu kadarla kalsın, yakında tekrar görüşmek üzere.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel