Connect with us

Güncel

Deniz Naki: “Karar siyasi, pişman değilim aklım yapamadıklarımda”

Deniz Naki, hakkında verilen “futboldan men” cezasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak kararın siyasi olduğunu söyledi

Amedspor’da forma giyen Deniz Naki,‘özgürlük, barış ve yurtseverlik’ üzerine bir yaşantısı olduğunu ifade ederek, “Beni ben yapan bağlı olduğum değerlerdir. O değerlerden vazgeçtiğim gün ben yok olmuşum demektir” dedi.

“Yaptıklarımdan pişman değilim, aklım yapamadıklarımda”

Naki, “TFF kararından çok önce kulübüm Amedspor ile sözleşmemi karşılıklı feshetmiş olmamıza rağmen, Türkiye PFDK tarihinde görülmemiş ağır cezayla; futbolcu lisansım iptal edildi, Türkiye’de futbolculuktan men edildim ve fahiş para cezası verildi. Tarafıma tarihin en büyük cezasını vermiş olması bile federasyonun ne kadar siyasi, önyargılı ve tarafgir olduğunun göstergesidir” dedi ve ekledi:

“Kararın siyasi olduğunu çok iyi biliyorum. Böylesi kirletilmiş bir futbol sisteminde esasında ben olmak istemem. Bu karar bu yönüyle beni sevindirmiştir. Bu tür ceza ve yaptırımların beni barış, özgürlük ve yurtsever hırsımdan alıkonamayacağının iyi bilinmesini isterim. Asla yaptıklarımdan pişman değilim, aklım yapamadıklarımda…”

 

Günün Haberleri

More in Güncel