Connect with us

Güncel

Demirtaş tekrar aday olması için başlatılan imza kampanyalarını eleştirdi

Geçtiğimiz günlerde aday 11 Şubat’ta yapılacak olan HDP kongresinde aday olmayacağını belirten Demirtaş’ın açıklamalarının ardından tekrar aday olması için imza kampanyaları başlatılmıştı. Demirtaş başlatılan bu kampanyaları eleştirdi

11 Şubat’ta yapılacak olan HDP kongresinde aday olmayacağını açıklamasının ardından Selahattin Demirtaş, tekrar aday olması için başlatılan imza kampanyalarını eleştirdi. Demirtaş, “İmza kampanyası vs. yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur” dedi.

Demirtaş, avukatları aracılığıyla Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yaparak şunları belirtti:

“Bakırköy Adliyesindeki duruşmam vesilesiyle soğuğa rağmen dayanışma gösteren binlerce arkadaşıma, avukatlarıma ve izleyicilere içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum.

Yargıda adalet, toplumda adalet ve gelir dağılımında adalet için hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Eş Başkan adaylığım konusunda öneri yapan bütün partililerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak adaylığım ile ilgili imza kampanyası vs yapmak doğru olmaz. Çünkü ben aday olmak istesem bunun önünde ne resmi ne de fiili engel yoktur.

Partililerimizin ve dostlarımızın bu dayanışmasını saygıyla karşılıyorum. Ancak kongreye doğru giderken, güçlü kongre hazırlıklarına zarar verdiğinin de bilinmesini istiyorum. Sizlerden, güçlü alternatif Eş Başkan önerileri ile birlikte, partinin politikalarına yönelik öneriler beklediğimi özellikle belirtmek istiyorum.”

Günün Haberleri

More in Güncel