Connect with us

Güncel

Demirtaş: Hükümet, Öcalan’ın değerlendirmelerini talimat olarak sundu

Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla bir açıklama yaparak, “Sayın Öcalan hiçbir zaman benimle ve partimle talimat olarak algılanabilecek bir ilişkiye girmemiştir. Ancak Hükümet, Sayın Öcalan’ın bazı değerlendirmelerini bize talimat gibi sunmaya çalışmıştır” dedi

Edirne F Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Ankara’da yapılan duruşmada ifade ettiği bazı beyanların çarpıtıldığını ifade eden Demirtaş, “Sayın Öcalan hiçbir zaman benimle ve partimle talimat olarak algılanabilecek bir ilişkiye girmemiştir. Ancak Hükümet, Sayın Öcalan’ın bazı değerlendirmelerini bize talimat gibi sunmaya çalışmıştır. Oysa Sayın Öcalan’dan bugüne kadar bize yönelik ne bir talimat alabilmişlerdir ne de bize herhangi bir emrivakiliği kabul ettirebilmişlerdir. Ancak, İmralı Çözüm Sürecini siyasi bir baskı ve şantaj aracı haline getirmeye çalışmışlardır. Bu baskılara ne Sayın Öcalan ne de biz boyun eğmedik” diye belirtti.

Amacının iddialara cevap vermek olduğunun altını çizen Demirtaş, “Duruşmada söylediklerimin tamamı da yüzde yüz doğrudur. Hükümetin çözüm süreçlerine yaklaşımdaki samimiyetsizliğinin de anlaşılması açısından bunların bilinmesinde fayda olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel