Takip Et

Güncel

Deli Dalgalar: “Kitabı olan kitabını, olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin”

Deli Dalgalar inisiyatifi geleneksel olarak her yıl düzenlediği “yılbaşı postası” kampanyasını İstanbul ve Ankara’da başlattı. Dayanışma çağrısında bulunan Deli Dalgalar inisiyatifi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Her zamanki gibi; kitabı olan kitabını, olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin.” İfadelerine yer verdi

Deli Dalgalar inisiyatifi geleneksel olarak her yıl düzenlediği “yılbaşı postası” kampanyasını başlattı. Dayanışma çağrısında bulunan Deli Dalgalar inisiyatifi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Her zamanki gibi; kitabı olan kitabını, olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin.” İfadelerine yer verdi.

Deli Dalgalar inisiyatifi hapishanelere her yıl geleneksel olarak düzenlediği “yılbaşı postası” kampanyasını başlattı.

Etkinlik 22 Aralık Pazar günü Kadıköy Kayy-Der’de saat 11:00-18:00 arası Ankara’da ise 22 Aralık Pazar günü saat 12:00-18:00 saatleri arasında olacak.

Deli Dalgalar inisiyatifi’nin sosyal medya hesabından paylaştığı dayanışma çağrısı ise şöyle;

Us’lanmazlar,
Yorulmazlar,
Umutlarını heybelerinden eksik etmeyenler,
Efsanelere hala inananlar…
Ve inatla yaşamı savunanlar….
Kısaca “deli” olanlar…
Yüreklerinin taa derinlerinde bu düzenin çarkına çomak sokmak için dayanılmaz istek ve enerjiyle dolup taşanlar…

Kitaplara kanat takıp dostlara uçurma vakti yine.
Kitap ve dergilerimizle, özlem yüklü dileklerimizle, en önemlisi de rüzgâra yelken açmış umutlarımızla yine hücre kapılarına dayanacağız.

Tek kişilik bir hücrede kalabalık, upuzun bir halaya katılacağız… Üç kişilik bir hücrenin dördüncüsü, beşincisi, altıncısı olacağız… Ranzaya tırmanıp penceredeki parmaklıkların ellerimizi yakan soğuk demirine inat, sımsıcak türküleri ulaştıracağız yan hücreye…

Rengârenk bir dünya yaratmak isterken renksiz duvarların ardına hapsedilmeyi göze alanların arkadaşlarıyız biz. Yitirdiklerimiz de oldu. Deli Dalgalar’ın sevgili Varujan’ınını, canımızı, kardeşimizi, yoldaşımızı kaybettik. Acılarımızı unutmadan, değerlerimizi yaşatarak yola devam edeceğiz. 22 Aralık Pazar günü yılbaşı buluşmamızı Varujan arkadaşımızın anısına yapacağız.

Her zamanki gibi; kitabı olan kitabını, olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin. Müzisyen arkadaşlar enstrümanlarını alıp bize şarkılarıyla eşlik etse, kendi gelemese de gönlü bizimle olanlar, kitaplarını ve selamlarını duvarların ardına yollamak üzere bize ulaştırırlarsa ne güzel olur.

Deli Dalgalar inisiyatifine https://www.facebook.com/disardadelidalgalar/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler