Takip Et

Güncel

DEDEF’ten basın açıklamasına çağrı

Dersim Dernekleri Federasyonu(DEDEF) bir açıklama yayınlayarak gözaltına alınan DEDEF yönetim kurulu üyeleri ve bileşen dernek üyeleri için basın açıklaması düzenleyeceğini açıkladı.

DEDEF gözaltına alınan Yusuf Ziya Demirçivi, Mehtap Demirçivi ve dernek üyesi Erçin Demir’in serbest bırakılması talebi ile İnsan Hakları Derneği(İHD) İstanbul şubesinde basın açıklaması düzenleyecek.

DEDEF’in basın açıklamasına çağrı metni şu şekilde:

Basına ve Kamuoyuna

16.02.2019 Tarihinde Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) yönetim kurulu üyesi Yusuf Ziya Demirçivi, eşi Mehtap Demirçivi ve Erçin Demir sabahın erken saatlerinde evine baskın yapılarak gözaltına alınmıştır. Bizler Dersim halkının örgütlü gücü olan Dersim Dernekleri Federasyonu olarak Her türlü gözaltı, baskı ve yıldırma politikalarını pervasızca hayata geçirilmesini kınıyoruz yönetim Kurulu üyelerimiz ve bileşen dernek üyelerimizin bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.

Konuya İlişkin Dersim Dernekleri Federasyonu olarak 17 Şubat 2019 Pazar günü Saat 12.30 da İnsan Hakları Derneği İstanbul şubesinde basın toplantısı gerçekleştireceğiz Basın toplantımıza katlım sağlamanız bizleri sevindirecektir.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler