Takip Et

Güncel

DEDEF’ten basın açıklamasına çağrı: Tutsaklarımıza ses olmaya çağırıyoruz!

DEDEF, üyelerinin de içinde bulunduğu Silivri 2 Nolu Hapishanesi’nde bulunan tutsaklara yönelik hak gaspı, keyfi uygulamalar ve fiziki saldırılara dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenleyecek.

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF), üyelerinin de içinde bulunduğu Silivri 2 Nolu Hapishanesi’nde bulunan tutsaklara yönelik hak gaspı, keyfi uygulamalar ve fiziki saldırılara dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması düzenleyecek. Basın açıklaması 17 Nisan Çarşamba günü saat 12.30’da İnsan Hakları Derneği(İHD) İstanbul Şubesi’nde yapılacak.

DEDEF’in yaptığı açıklama şöyle:

Dersim Dernekleri Federasyonu üyelerimizin de içinde bulunduğu Silivri 2 Nolu Hapishanesi’nde tutuklulara yönelik yapılan hak gaspı, keyfi uygulamalar ve fiziki saldırılar artarak devam etmektedir. Tutuklu arkadaşlarımızın müzik aletlerine el konulması, telefon vb. haklarını kullanmak üzere getirilirken ve götürülürken başlayan sözlü tacizler artık saldırı boyutuna ulaşmıştır. Bizler Dersim Dernekleri Federasyonu ve tutuklu üyelerimizin aileleri olarak Silivri 2 Nolu Hapishanesi’nde yapılan hak gaspları ile tutuklular üzerinde ki tüm baskıların son bulması için 17.04.2019 (Çarşamba) günü saat: 12.30’da İnsan Hakları Derneği(İHD) İstanbul Şubesi’nde tutsaklarımıza ses olmaya davet ediyoruz.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler