Takip Et

Güncel

DDHD Pülümür’de Halk Toplantısı Gerçekleştirdi

Dersim Demokratik Halk Dayanışması heyeti (DDHD) Dersim Merkez adayı Fatih Mehmet Maçoğlu ile birlikte Pülümür Belediye Başkan adayı Birgül Ateş Çiçek ve Pülümür Halk Dayanışması ile bir araya geldi

Dersim Demokratik Halk Dayanışması heyeti (DDHD) Dersim Merkez adayı Fatih Mehmet Maçoğlu ile birlikte Pülümür Belediye Başkan adayı Birgül Ateş Çiçek ve Pülümür Halk Dayanışması ile bir araya geldi.

 Esnafın ve halkın ilgiyle yaklaştığı ve olumlu tepki verdiği (DDHD) heyeti ve Belediye Başkan adayları esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek düzenleyecekleri halk toplantısına çağrı yaptı. Esnafın ve halkın ilgiyle yaklaştığı ve olumlu tepki verdiği çağrı sonrasında öğlen saatlerinde gerçekleştiren halk toplantısında Pülümür Halk Dayanışması Belediye Başkan adayı Birgül Ateş Çiçek ve Dersim Demokratik Halk Dayanışması Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Maçoğlu DDHD’nin devrimci halkçı yerel yönetimler anlayışını anlattı, halkın sorun ve taleplerini dinledi. İlçede halkın ekonomik temelli sorunları, bölgenin insansızlaşması gibi sorunlar ön plana çıkarken halk bireyciliğin değil kolektif emek ve iradenin ortaya çıktığı bir yerel yönetim istediğini ifade etti. Belediye Başkan adayları toplantı sonrasında mevcut Pülümür Belediye Başkanı’nı Mesut Tosun’u belediye hizmet binasında ziyaret etti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler