Takip Et

Güncel

Darbe Komisyonu’nda bazı belgeler CHP ve HDP’ye iletilmedi

Meclis’te dört partinin desteğiyle kurulan Darbe Araştırma Komisyonu’nda belgeler “gizli belge” olarak arşivlenirken, 16 belgenin CHP ve HDP’li komisyon üyelerine verilmediği ortaya çıktı

Darbe Araştırma Komisyonu’nun nihai raporu, çalışmalar bir yıl önce tamamlanmasına rağmen hala dağıtılmadı. Çalışmalar “gizli belge” olarak arşive kaldırılırken, 16 belgenin CHP ve HDP’lilere verilmediği ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Hayri Demir’in haberine göre, HDP ve CHP’li komisyon üyeleri bazı belgelerin kendilerine iletilmemelerine karşın raporun yazımında kullanıldığını tespit ettiler.

16 belge CHP ve HDP’lilere iletilmedi

CHP ve HDP’liler kendilerine ulaştırılan belgeleri karşılaştırdıktan sonra 16 farklı belgenin kendilerine iletilmediği belirledi.

İçişleri Bakanlığı’na ait 5 ayrı belge, Adalet Bakanlığı’na ait 2 ayrı belge, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait bir belge, Dışişleri Bakanlığı’na ait bir belge, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na ait bir belge, Milli Savunma Bakanlığı’na ait bir belge, Genelkurmay Başkanlığı’na ait bir belge, SGK’ye ait bir belge, Borsa İstanbul AŞ’ye ait bir belge, Bankalararası Kart Merkezi’ne ait bir belge ve TRT’ye ait bir belgenin iletilmediği tespit edildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler