Takip Et

Güncel

Damat’ın “espri” yeteneğinde sıçrama: “Türkiye’nin önünde çok olumlu bir süreç var”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos Zirvesi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Albayrak, Türkiye ekonomisinin önünde çok olumlu bir süreç olduğunu iddia etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos Zirvesi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Albayrak, Türkiye ekonomisinin bu yıl itibari ile yükselişe geçtiğini ifade ederek, “Türkiye’nin 1,5 yıllık süreçte yaşadığı istikrarsız iklim, farklı farklı ataklar, kur saldırıları üzerinde Türkiye’nin önünde çok olumlu bir süreç var” şeklinde konuştu.

Albayrak’ın ilgili konuşması şöyle;

 “Türkiye’nin önünde çok olumlu bir süreç var”

“Biz Türkiye’nin gündemi açısından önemli görüşmeler yürütüyoruz. Amerika – Çin mutabakatı; faz 1 ve 2-3’ün konuşulduğu, ABD seçim sonuçlarını çok yakından takip ediyoruz. Küresel ekonomiyi çok etkileyecek bu süreç. Geçen yıla göre Türkiye gayet olumlu ve pozitif. Türkiye’nin 1,5 yıllık süreçte yaşadığı istikrarsız iklim, farklı farklı ataklar, kur saldırıları üzerinde Türkiye’nin önünde çok olumlu bir süreç var.”

“Geçen yıl yaptığımız görüşmelerde, söylediğimiz ne kadar söylem varsa bir çoğu ile ilgili olumlu görüş alıyoruz. Bu hafta başında yıl değerlendirme toplantısında da ifade ettim. Türkiye özellikle Ağustos’tan bugüne kadar rakip benchmark araçlarının hepsinden açık ara çok daha getiri anlamında öne çıktığı bir yılı geçirdik. Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. Tabi yabancı yatırımcıların dikkatinden kesinlikle kaçmıyor.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler