Takip Et

Güncel

Cumhurbaşkanı kararıyla bazı kürk çeşitlerinde ÖTV alınmayacak

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla ham kürkler ve dabaklanmış, aprelenmiş kürklerden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) sıfıra düşürüldü

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla ham kürkler ve dabaklanmış, aprelenmiş kürklerden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) sıfıra düşürüldü.

İhraç Edilen Kara Taşıtlarında Kullanılmış İlk Dolum Yağları ve Akaryakıtlarının Özel Tüketim Vergisi Tutarları ile Diğer Bazı Mallarda Uygulanacak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Oranlarının Belirlenmesine Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, ham kürkler (baş, kuyruk, pençe ve kürkçülüğe elverişli diğerleri) ile dabaklanmış veya aprelenmiş kürklerde (baş, kuyruk, pençeler ve diğerleri) daha önce yüzde 20 olarak uygulanan ÖTV oranı sıfıra indirildi.

Kürkler ve taklit kürkler ile bunların mamullerinde (bu fasılda yer alan koyun, kuzu, keçi, oğlak ve sığırların postları, kürkleri ve taklit kürkleri ile bunlardan mamul giyim eşyası, aksesuarları ve diğer eşya hariç) ise ÖTV oranı yüzde 25 olarak belirlendi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler