Takip Et

Güncel

Cumartesi Annelerinin eyleminde 47 kişi gözaltına alındı

Kayıp yakınlarının 700.Hafta dolayısı ile Galatasaray Lisesi önünde yapmak istedikleri oturma eylemine polis saldırısı sonucu gözaltına alınanların 47 kişi olduğu ve Vatan Caddesinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldükleri öğrenildi

Cumartesi Eyleminin 700. Haftası dolayısı ile yapılmak istenen oturma eylemine polisin saldırısı sonucu gözaltına alınanların 47 kişi olduğu ve İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldükleri öğrenildi. İfade işlemlerinin başladığı belirtilirken, gözaltına alınanlar arasında kayıp yakınları ve hak savunucularının yanı sıra gazetecilerin de olduğu belirtiliyor.

Polisin gözaltına aldığı kişiler arasında Yeni Yaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Osman Akın ve gazetenin çalışanı Hasan Akbaba’nın da bulunduğu aktarılırken, isimleri öğrenilen 27 kişi şöyle:

Leman Yurtsever, Maside Ocak, Besna Tosun, Sebla Arcan, Faruk Eren, Cihan Aktaş, Ali Ocak, Hasan Karakoç, Gamze Elvan, Özge Elvan, Cihan Gülünay, Kenan Yıldız, Ruşa Sabur, Fecri Çalboğa, Cüneyt Yılmaz, Jiyan Tosun, Lezgin Özalp, Levent Gökçek, Özer Oymak, Sinan Tekdemir, Süleyman Benli, Koray Kesik, Sinan Arslan, Osman Akın, Hasan Akbaba, Deniz Koç, Volkan Uyar.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler