Takip Et

Güncel

Cumartesi Annelerine 706.Haftada da abluka ve engel

Cumartesi Annelerinin 706. oturma eylemi de polis tarafından engellendi. İHD’nin bulunduğu sokağı ablukaya alan polis milletvekilleri ve gazetecilere saldırdı

İçişleri Bakanlığı tarafından 700. haftadan beri oturma eylemleri yasaklanan Cumartesi Anneleri’ne 706. haftada da Galatasaray Meydanı’nda eylemlerini yapmalarına  izin verilmedi. İHD İstanbul Şube binasının bulunduğu sokağa ablukaya alan polis, Cumartesi Anneleri’nin önünü keserek gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalıştı. Ellerinde karanfiller ve kayıpların fotoğrafını taşıyan Cumartesi Anneleri  polis ablukası altında basın açıklamasını yaptı.

706. Eyleme HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP milletvekilleri Oya Ersoy, Saruhan Oluç, Garo Paylan, CHP millevtekilleri Ali Şeker, Sezgin Tanrıkulu ile siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri katıldı. Polis ablukası altında Cumartesi Anneleri adına basın açıklamasını Maside Ocak okudu. Ocak, bu haftaki eylemde Ayhan Efeoğlu’nun akıbetini sordu.Açıklamanın ardından polisler milletvekillerine ve gazetecilere saldırdı. Yaşanan arbedenin ardından gazeteciler İHD Şube binası önünden uzaklaştırıldı.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler