Takip Et

Güncel

Cumartesi annelerinden, düzenlenecek basın toplantısına katılım çağrısı!

Cumartesi Anneleri’nin 700 haftada düzenlemek istediği basın açıklamasına devlet saldırarak, izin vermemişti. Bunun üzerine Cumartesi anneleri bir açıklama yaparak basın toplantısı düzenleyeceklerini duyurdular

Cumartesi Anneleri’nin 700 haftada düzenlemek istediği basın açıklamasına devlet saldırarak, izin vermemişti. Bunun üzerine Cumartesi anneleri bir açıklama yaparak basın toplantısı düzenleyeceklerini duyurdular.

Açıklamada“Gözaltı sürecinin ardından gelen Cumartesi Anneleri/ İnsanlarına gaz bombaları, plastik mermiler kullanılmış saatlerce süren bir saldırı gerçekleşmiştir.” diyerek 27 Ağustos Pazartesi günü saat 13:00’de  İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’ne basın açıklaması için çağrıda bulundu.

Yapılan çağrı şöyle: 699 haftadır her Cumartesi günü Galatasaray meydanında, “Kayıpların akıbeti açıklansın, fail ve sorumluları yargılansın” talebiyle oturan Cumartesi Anneleri’nin protesto hareketi 700 haftasına girerken, kolluk güçleri fütursuzca saldırmış, Cumartesi Annelerini/ insanlarını ve derneğimizin üye ve yöneticilerini zor kullanarak yerlerde sürüklemiş ve darp ederek gözaltına almıştır.

Gözaltı sürecinin ardından gelen Cumartesi Anneleri/ insanlarına gaz bombaları, plastik mermiler kullanılmış saatlerce süren bir saldırı gerçekleşmiştir.

Gerek gözaltı gerek sonrasında gerçekleşen kolluk güçlerinin saldırılarıyla ilgili gelişmeleri siz basın mensupları ve kamuoyuyla paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenleyeceğiz.

Basın toplantısına ilgi göstereceğini bekliyor ve katılımınızı diliyoruz.

İnsan Hakları Derneği / İstanbul Şubesi

Tarih : 27.08.2018- Pazartesi
Saat : 13.00
Yer : İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Toplantı Salonu

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler