Takip Et

Dünya

Corona virüsü yayılıyor: Hayatını kaybedenlerin sayısı 132’ye yükseldi

Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve insandan insana bulaşabilme özelliği taşıyan Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 132’ye, virüsün bulaştığı kişi sayısı da 5 bin 974’e yükseldi. Kitlesel tahliye çalışmaları başlatıldı

Çin’de ortaya çıkan ve insandan insana bulaşabilen Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 132’ye yükseldi. Kitlesel tahliye çalışmaları başlatıldı

Çin’de ortaya çıkan ve daha sonra çeşitli ülkelere de yayılan yeni Corono virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 106’dan 132’ye çıktı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun son yaptığı açıklamaya göre, ülkede virüsün bulaştığı toplam kişi sayısı ise bin 459 artarak 5 bin 974’e yükseldi.

Yetkililer daha önce yaptıkları açıklamada, ülkede virüsün bulaştığı toplam kişi sayısını 27 Ocak itibariyle 4 bin 515 olarak vermişti.

Şimdiye dek 16 ülkeye yayıldığı tespit edilen virüsle ilgili olarak kitlesel tahliye çalışmaları da başladı.

Kitlesel tahliyeler başladı

Şimdiye dek 16 ülkeye yayıldığı tespit edilen virüsle ilgili olarak kitlesel tahliye çalışmaları da başladı.

ABD’nin Pekin Büyükelçiliği, Çarşamba günü uçakla elçilik çalışanlarının tahliye edileceğini açıkladı.

Salı günü de Japonya hükümeti vatandaşlarının tahliyesi için Çin’e bir uçak göndermişti.

Avrupa Birliği (AB) ise virüs salgını nedeniyle Çin’de bulunan Avrupa ülkeleri vatandaşlarının tahliye edilmesi için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison ise Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bazı Avustralya vatandaşlarının Corona virüsünün ortaya çıktığı Hubei eyaletinden ayrılmalarına yardımcı olacaklarını ve onları Christmas Adası’nda karantinaya alacaklarını duyurdu.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler