Takip Et

Dünya

Corona virüsü yayılıyor: 24 saatte 65 kişi yaşamını yitirdi

Çin’de Corona virüsü salgını nedeniyle son 24 saatte 65 kişi yaşamını yitirirken, virüsü taşıdığı belirlenen kişilerin sayısı ise 24 bini aştı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan yeni Corona virüsü (2019-nCoV) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı artıyor.

Son 24 saat içinde 64 kişini yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerin sayısı 490’a ulaştı. Hubei eyaletinin Wuhan kentinin merkezinde olduğu salgında ölümlerin 479’u bu bölgede kaydedildi. Virüs taşıdığı belirlenen kişilerin sayısı da 24 binin üzerine çıktı.

Deutsche Welle’ye konuşan Wuhan’da sağlık teknisyeni olan ve bir hastanede çalışan Jiesi Luo (Güvenlik sebebiyle ismi değiştirilmiştir), bu sayıların çok daha yüksek olduğunu belirtiyor: “Mesela tomografi ile birinin akciğerlerinde iltihaplanma tespit edildi diyelim. Virüs konusunda emin olmak için başka araştırmaların da yapılması gerekiyor ama yapılmıyor çünkü sırada çok sayıda hasta bekliyor. Ayrıca bir kişi test yapılmadan öldüyse kayıtlara coronovirüse bağlı ölüm diye de geçmiyor.”

Çin’in yanı sıra Filipinler ve Hong Kong’da da birer kişi Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetmişti

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler