Takip Et

Çocuk

Çocuk istismarı tutanağındaki polis ifadesi: “Bu tür durumlar çok yaşanıyor ve para karşılığında kapatılıyor”

Ağrı’da bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan kişinin uzun süredir bulunamasına ilişkin Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün tutanağında polisin ifadesinde “Patnos’ta bu tür durumların çok yaşandığını ve para karşılığında olayların kapatıldığını” söylediği bildirildi

Ağrı’da çocuğa yönelik gerçekleştirilen cinsel istismarı ile ilgili  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün tutanağında “Patnos’ta bu tür durumların çok yaşandığını ve para karşılığında olayların kapatıldığını” ifadelerinin bulunduğu ortaya çıktı.

Tutanakta yer alan ifadeler tepki çekerken, tutanakta yer alan ifadenin bir polise ait olduğu ve cinsel istismar saldırısını gerçekleştiren faillerin korunduğu kaydedildi.  

Fersude’de yer alan habere göre Ağrı’nın Patnos ilçesinde 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Y. Alan adlı kişi yaklaşık 20 gündür yakalanamıyor.

Cinsel istismar olayının polise yansıması sonrası ise polisin olayın üzerinde ciddi şekilde durmadığı Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün olay ile ilgili tuttuğu tutanakta ortaya çıktı.

Tutanakta;

“Emniyete defalarca bildirdiklerini emniyette çalışan personellerin Patnos’ta bu tür durumların çok yaşandığı ve para karşılığında olayların kapatıldığını ifade ettiklerini, bunların da raporda belirtilmesini istediklerini ifade edilmiştir.”

Mahallede yaşayanlar ise zanlının ailesinin AK Parti üyesi olduğu için AK Parti ilçe başkanı ve mahalle muhtarının olayı örtbas etmeye çalıştığını iddia etti.

Zanlının yakalanıp cezalandırılması için çalışmalar yapıldığını söyleyen HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, “Failin bulunması ve cezalandırılması için yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Aynı zamanda kadın cinayetlerinin ve cinsel istismarın giderek arttığını bunun iktidarın politikalarıyla doğrudan ilgili olduğunu sorumlularında iktidar olduğunu, olayı takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Günün Haberleri

Çocuk konulu diğer haberler