Takip Et

Güncel

Çocuğa cinsel istismara 100 yıl hapis

Antalya’da 16 yaşındaki çocuğu tehdit edip 2 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan 40 yaşındaki T.D.’ye 100 yıl 15 gün hapse mahkûm edildi.

Antalya’da, 2015 yılında çocuğuna bakan komşusunun kızı 16 yaşındaki K.D.’ye cinsel istismarda bulunan T.D.’ye 100 yıl hapis cezası verildi. Eşi çalışan ve kendisi işsiz olan T.D., eve erken döndüğü günlerde, o dönem 13 yaşında olan K.D. adlı çocuğu tehdit edip, cinsel istismarda bulunarak görüntülerini çekti. Geçen yıl K.D.’nin olayı annesine anlatmasıyla T.D. mahkemece tutuklanıp hakkında dava açıldı. Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce T.D. hakkında “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla dava açılırken, dava sürecinde ise K.D. ve annesi şikâyetlerinden vazgeçti ancak mahkeme taleplerini kabul etmedi.

Davanın karar duruşmasında iddia makamı, T.D.’nin, K.D.’yi 2 yıl boyunca şantaj ve tehditle cinsel istismar eylemini gerçekleştirdiğini ve bu eylemleri sırasında çocuğu farklı yerlere götürerek hürriyetini kısıtladığını belirti. İddia makamı T.D.’nin; “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “şantaj”, “müstehcen görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları kullanmak” ve “müstehcenlik” suçlamalarıyla cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, iddia makamının taleplerini kabul ederek T.D.’ye “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla 67 yıl 6 ay, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlamasıyla 13 yıl 6 ay, “şantaj” suçlamasıyla 3 yıl, “müstehcen görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları kullanmak” suçlamasıyla 7 yıl 6 ve “müstehcenlik” suçlamasıyla 8 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, T.D.’ye toplamda 100 yıl 15 gün hapis ve 44 bin TL adli para cezası verip, iyi hal indirimi uygulanmadı.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler