Takip Et

Güncel

Cizre’de basın açıklamasına saldırı: Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı

Cizre’de Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük işgale karşı yapılmak istenilen açıklamaya saldıran polis, birçok kişiyi darp ederek gözaltına aldı

Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük işgale karşı Şırnak’ın Cizre ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Örgütü tarafından yapılmak istenilen açıklamaya polis saldırdı. Sabahın erken saatlerinde çok sayıda zırhlı araçla parti binası önünü ablukaya alan sivil ve özel hareket polisi, parti binası girişini kapattı. Buna rağmen, aralarında HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, belediye eşbaşkanları ve çok sayıda kişi parti binasında toplandı. Partililer, binaları önünde açıklama yapmak istedi. Ancak polisler, Valilik tarafından eylem ve etkinliklere getirilen “yasak” kararı gerekçesiyle açıklama yapılmasına izin vermeyeceğini belirtti.

Açıklama yapmakta ısrarlı olan partililer görüşmelerden sonuç çıkmaması üzerine parti binası önüne açıklamaya başladı. Bu sırada polisler çıkışları engelleyerek, aralarında çok sayıda HDP’li yöneticinin de bulunduğu çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Ses çıkarma eyleminin yapıldığı parti binası önündeki gergin bekleyiş devam ederken, Nuran dışarıda oturma eylemi başlattı. Polisler Nuran’ın etrafını ablukaya almış durumda.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler