Takip Et

Güncel

Cizre’de 3 bin su sayacı çalındı, halk susuz kaldı!

Şırnak Cizre’de son aylarda yaklaşık 3 bin civarında su sayacı çalındı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşayan binlerce yurttaşın başı, son dönemlerde apartmanlardaki su sayaçları sökerek çalan hırsızlarla dertte. Kentte, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından binlerce evin su sayacı çalındı. Özellikle apartmanların yoğun olduğu mahallelerde yaşanan hırsızlık olayına karışan kişilere halen ulaşılamadı. 

Saatler hurdacılarda çıktı

Söz konusu hırsızlık olayında çalınan bazı sayaçların ise geçtiğimiz günlerde bazı hurdacılara satıldığı ortaya çıktı. Belediyeye bağlı ekipler, çalıntı olduğu öğrenilen saatlere el koydu. Hurdacılar, bazı kişiler tarafından sayaçların kendilerine satıldığı şeklinde kendilerini savundu. 

Halk günlerce susuz kalıyor

Konuya ilişkin görüştüğümüz belediye yetkilileri, son aylarda 3 bine yakın kişinin sayaçları çalındığı için kendilerine başvurduklarını aktardı. Sayaçların çok az bir miktar para karşılığında hurdacılara satıldığını kaydeden yetkililer, hırsızlık olayının devam ettiğini belirtti. 

Sayaçları çalınan halkın günlerce susuz kaldığı için ciddi bir mağduriyet yaşadığını aktaran yetkililer, bundan sonra su sayaçlarını satan alan hurdacılar ya da ilgili kişiler hakkında hukuki girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.  

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler